AEK osvojio duplu krunu

Fudbaleri AEK-a osvojili su duplu krunu u prvenstvu Grčke, jer su osvojili i Kup posle pobede u finalu protiv PAOK-a sa 2:0.

Poslednja utakmica u ovoj sezoni se igrala u Volosu pred praznim tribinama, a glavni sudija je buo “čuveni” Feliks Brih.

Iako je PAOK mnogo bolje otvorio utakmicu, gol su postigli fudbaleri AEK-a, kada je u 26. minutu Mukudi pogodio gol Kotarskog.

Treba reći da su fudbaleri iz Atine od šestog minuta igrali sa igračem manje posle prekršaja Lazarosa Rote nad Tajsonom.

U drugom delu igre fudbaleri PAOK-a su imali terensku inicijativu, ali nisu uspeli da savladaju Cicana Stankovića koji je bio odličan na golu AEK-a.

Pitanje pobednika Kupa je rešeno u 32. minutu, kada je posle kontranapada Paulo Fernandes matirao hrvatskog golmana.

Za ekipu iz Atine Mijat Gaćinović je terenu proveo 86. minuta, dok je na drugoj strani Andrija Živković celu utakmicu proveo na terenu, dok je rezervni golman Živko Živković ostao na klupi.

AEK-u je ovo 13. put da su osvojili Kup.