Sport

Borac se lako obračunao s Leotarom

Fudbaleri Borca upisali su laganu i očekivanu pobjedu protiv Leotara u 23. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine. Banjalučani su slavili na svom terenu rezultatom 2:0.

Svi timovi oko Borca na vrhu tabele Premijer lige upisali su trijumf ranije u ovom kolu, tako da je pred Banjalučanima bio imperativ trijumfa.

U takvoj situaciji Borac je na idealan način otvorio utakmicu. Igrao se treći minut kada je Jovo Lukić pogodio za vodstvo i mirniju igru Banjalučana.

Uslijedile su nove šanse za Borac, a vrlo inspirisan bio je švedski Turčin Ferhad Ayaz koji je u dva navrata mogao pogoditi, no bio je neprecizan.

U 28. minuti Obren Cvijanović pravi dribling po lijevoj strani i šutira, a nogom odlično brani Dušan Puletić.

Do odlaska na odmor Lukić je mogao postići još jedan gol, ali je u finišu pogodio prečku. Rezultatom 1:0 otišlo se na odmor.

Samo što se krenulo s centra, Borac je ponovo došao do gola. Ovoga puta Ayaz pogađa nakon lijepog udarca u 48. minuti.

Leotar se nakon toga malo oslobodio i imao je dvije prilike preko Todorovića i Krstovskog. Ostalo je 2:0.

U završnici utakmice domaćin je stao “na loptu” i lako priveo meč kraju. Novim trijumfom, Borac je ostao na trećoj poziciji sa 40 osvojenih bodova, pet više od Sarajeva koje je danas sa 6:0 bilo bolje od Posušja.

Tako je kompletiran savršen vikend za ekipe na vrhu. Sve četiri najbolje ekipe na tabeli Premijer lige upisale su trijumfe i pritom nisu primile pogodak, tako da ostaje isto odstojanje uoči 24. kola Premijer lige.