Sport

Borac se oprostio od Evrope bez postignutog gola protiv Linfielda

Fudbaleri Linfielda plasirali su se u treće pretkolo Konferencijske lige nakon što su u dvomeču bili bolji od Borca. Prije sedam dana u Sjevernoj Irskoj bilo je 4:0 za domaće, dok je večeras na Gradskom stadionu u Banjoj Luci bilo 0:0.

Banjalučani su ofanzivnije ušli u meč u pokušaju da što prije dođu do pogotka, ali su napadi bili jalovi sve do 32. minute. Vranješ je tada volej udarcem pogodio stativu, a u nastavku akcije nije uspio pokušaj Moraitisa.
Najveću opasnost po goste dolazila je od Vranješa koji je i u narednih nekoliko minuta dva puta opasno zaprijetio. Do odlaska na odmor Borac je bio bolji, ali mogu samo žaliti što u prvih 45 minuta nisu došli do prednosti.

I u nastavku meča Borac je dominirao, ali jednostavno nisu imali način da slome otpor protivnika koji je znao šta želi.

Najaktivniji nogometaš u domaćim redovima bio je Dejan Meleg koji je u dva navrata šutirao sa distance. Najbolje dvije šanse Borac je imao u 80. minuti. Prvo je Jovo Lukić šutirao glavom, golman Johns briljantno interveniše, a onda je Đorđe Ćosić pokušao volej udarcem, čuvar mreže gostiju interveniše.

Na kraju, završeno je bez golova, tako da se bh. prvak oprostio od Evrope.

Linfield će u trećem pretkolu Konferencijske lige igrati protiv Fole iz Luksemburga koja je u dvomeču bila bolja od Soligorska iz Bjelorusije. Prvi susret se igra već naredne sedmice.