Evropa će dobiti novog šampiona, Azar odveo Belgiju u četvrtfinale

Fudbaleri Belgije su u četvrtfinalu Evropskog prvenstva pošto su pobijedili Portugal sa 1:0.

Torgan Azar je bio igrač odluke, koji je postigao odlučujući gol u 42. minutu, i na taj način eliminisao još uvijek aktuelnog šampiona Evrope.

Početak meča nije ponudio mnogo, ni na jednoj ni na drugoj strani, a onda je u 25. minutu navijače probudio Ronaldo. Odličan udarac Portugalca sa 25 metara. Opalio je iz slobodnog udarca i poslao topovsko đule ka golu Belgije, ali je Tibo Kurtoa odlično reagovao i otklonio opasnost.

Nije se mnogo doga vidjelo ni u nastavku, a onda Belgijanci do prednosti dolaze u 42. minutu, strijelac je bio Torgen Azar. Rođeni brat Edena Azara, poslao je neodbranjivu bombu sa ruba šesnaesterca. Na poziciji polu lijevo je dobio jednu poprečnu loptu, namjestio se a onda snažno, precizno, uz dosta efea šutirao je sa nekih 19 metara, a golman Rui Patrisio nije mogao ništa sem da izvadi loptu iz zatresle mreže.

U nastavku meča POrtuigalci polako pokušavaju da podignu ritam utakmice. u 52. minutu Dalot je dobro centrirao sa desne strane posle dodavanja Sančeza, ali je pred golom Belgije Menije bio bolji u skoku od Ronalda.

Pet minuta kasnije nova prilika Portiugalce. Sve je sam uradio Ronaldo, ušao u sredinu i sa nekih 35 metara dodavanjem po zemlji uposlio Žotu, koji se fenomenalno snašao, primirio loptu i okrenuo se licem ka Kurtoi, a onda prebacio čitav gol.

Belgija se orjentisala na odbranu svog gola i prijetnje iz kontranapada, a onda u 62. minutu akcija u tri poteza. Sjajna saradnja braće Azar, Torgan je potom uposlio Lukakua koji je malo lošije primio loptu, ali je uspeo da uputi silovit udarac ka golu Portugala. Ipak, nije bilo toliko precizan, pa je Patrisio samo pogledom ispratio loptu koja je završila preko gola.

U 81. minutu, Dijas odličnu šutira glavom, dobro se izborio za pozicioju, ostao usamljen na nekih osam metara pod gola, pokušao je glavom ali je golman Belgije Tibo Kurtoa bio na mjestu i odlično intervenisao.

u 82. minutu pokušao je Pereira, sjajno je šutirao ali je njegov udarac zaustavila stativa.