Hrvatska dala sedam golova – čeka je meč odluke za Mundijal

Fudbaleri Hrvatske deklasirali su selekciju Malte rezultatom 7:1 (4:1) u pretposlednjem kolu grupe H kvalifikacija za odlazak na Svetsko prvenstvo.

Tako je tim Zlatka Dalića došao do 20 osvojenih bodova, dva manje od Rusije protiv koje igra u poslednjem kolu.

Taj odlučujući meč igraće se u nedelju na “Poljudu” u Splitu i Hrvatskoj bi samo pobeda mogla da donese direktan plasman na Mundijal.

“Vatreni” su do vrha napunili mrežu nemoćne Malte, koji je jedini gol postigao tako što je Marcelo Brozović komično reagovao i sproveo loptu u sopstvenu mrežu.

U međuvremenu, redom su pogađali Perišić u šestom, Ćaleta-Car u 22. Pašalić u 38. i Modrić u prvom minutu nadoknade u prvom poluvremenu, a u drugom Majer dva puta u 47. i 64. minutu, odnosno Kramarić u 53. minutu.

U okviru iste grupe, Slovačka i Slovenija su u utakmici koja ništa nije rešavala remizirali rezultatom 2:2 (0:1).

“Zmajčeki” su dva puta vodili golovima Zajca i Mevlje, ali su domaći uspevali dva puta to da nadomeste preko Dude i Streleca.