Sport

Janis odigrao utakmicu sezone u NBA ligi i demolirao protivnika za samo 30 minuta

Grčki košarkaš Giannis Antetokounmpo sinoć je odigrao još jednu maestralnu utakmicu u NBA ligi i to u pobjedi svog tima protiv New Orleansa rezultatom 135:110.

Do brojke od 50 poena, grčki košarkaš je došao uz procenat uspješnosti iz igre od 77 posto, odnosno pogodio je 20 od 26 šuteva iz igre.

Bio je precizan u tri od četiri pokušaja za tri poena, a uz to je meč završio sa 13 skokova i četiri asistencije. Ujedno, ovo mu je prva sezona u karijeri u kojoj je dva puta postigao 50 poena.

Da sve još više dobije na značaju, treba napomenuti da je Antetokounmpo na terenu proveo nešto više od 30 minuta.

U ostalim mečevima, Memphis je bio bolji od Indiane rezultatom 112:100, dok je Cleveland na svom terenu pobijedio Los Angeles Clipperse sa 122:99.

U prvom meču koji je odigran sinoć, Charlotte je na svom terenu pobijedio Miami sa 122:117.