Liverpool na krilima maestralnog Salaha razbio Manchester United 5:0

Fudbaleri Liverpoola razbili su na Old Traffordu u 9. kolu Premiershipa ekipu Manchester Uniteda rezultatom 5:0 te su tako dodatno produbili krizu u kojoj se nalaze Crveni vragovi.

Da Unitedu prijeti katastrofa moglo se nagovijestiti već u petoj minuti kada je Salah istrčao sjajnu kontru, a onda majstorski uposlio Keitu koji u stilu pravog golgetera matirao De Geu za 0:1.

Samo osam minuta kasnije Liverpool je udvostručio prednost. Nakon nove smušenosti u odbrani Uniteda, lopta je došla do Alexander-Arnolda koji upućuje prizeman centaršut, a na pravom mjestu bio je Jota koji posprema loptu u mrežu.

Ipak, Liverpool se tu nije zaustavio, a u posljednjih sedam minuta prije odlaska na odmor postigli su još dva pogotka. Oba puta strijelac bio je možda trenutno i najbolji igrač na svijetu Salah. Prvo mu je Keita vratio asistenciju dodavanjem s desne strane, a onda je Jota samo proslijedio loptu prije odličnog udarca Egipćanina za 0:4 na poluvremenu.

Samo što se krenulo sa centra u nastavku meča, maestralni Salah postiže hat-trick na asistenciju Hendersona i uvećava prednost na senzacionalnih 0:5.

Dvije minute kasnije Ronaldo je postigao utješni pogodak, ali je on bio poništen nakon gledanja VAR-a zbog ofsajda u kojem se našao Portugalac.

Pola sata prije kraja meča United je ostao i s igračem manje nakon što je Pogba brutalno startovao na Keitu te dobio direktan crveni karton. Liverpool je podigao ručnu do kraja meča, a United nije imao snage doći do pogotka pa promjene rezultata više nije bilo.

Liverpool je današnjom šestom pobjedom u sezoni prestigao Manchester City i nalazi se na drugom mjestu Premiershipa s bodom zaostatka u odnosu na lidera Chelseaja. United je ostao na sedmoj poziciji.
Redsi u narednom kolu dočekuju Brighton, dok će United u goste Tottenhamu.