Makedonci sapleli Dinamo

Fudbaleri zagrebačkog Dinama i makedonskog Škupija odigrali su nerešeno 2:2, u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

“Modri” su preokrenuli protiv makedonskog šampiona, međutim, ubrzo je “Maksimir” bio utišan, posle izjednačujućeg gola gostiju u samom finišu utakmice.

Škupi, klub osnovan pre 10 godina, do prednosti u Zagrebu došao je preko Kvevena u 25. minutu, koji je iskoristio dubinsku loptu preko odbrane domaćih i lepo savladao Livakovića.

Do pauze Dinamo je stigao do poravnanja, pošto je Ademi iskoristio centaršut Moharamija i glavom, uz malo sreće, postigao gol.

Pobedu Dinama najavio je Bruno Petković u 86. minutu, kada je iz neposredne blizine pogodio mrežu golmana Naumovskog.

Delovalo je da će Zagrepčani imati prednost pred revanš za nedelju dana u Skoplju, ali tako nisu mislili Makedonci, kojih je doduše u startnoj postavi bilo samo četvorica.

Kako god, konačan rezultat, nakon lošeg istrčavanja Livakovića, postavio je fudbaler sa Jamajke, Kefas, odličnim lob udarcem.

Pobednik ovog dvomeča će u narednoj rundi igrati sa boljim iz duela Ludogoreca i Šamroka. Prvi susret pripao je bugarskoj ekipi rezultatom 3:0.

Inače, u večernjem terminu, iznenađenje je napravio Linfild iz Severne Irske, koji je rezultatom 1:0 savladao norveški Bodo/Glimt.