Sport

Maroko srušio Španiju i ide u četvrtfinale

Izgledalo je kao da su se obje selekcije zadovoljile “rovovskom” igrom na sredini terena, kao sigurnim putem za produžetke.

Na kraju meča i regularnih 90. minuta, semafor je pokazivao početnih 0:0 i susret je otišao u produžetke.

Najbolju priliku u prvom produžetku imao je Valid Kedira iz Maroko kada je primio tačan pas i u situaciji jedan na jedan s golmanom odlučio tući iz sve snage po sredini gola. Unai Simon je bio oprezan i odbranio mu je šut.

Do kraja prvih 15 minuta igre, obje ekipe su pokušavale da dođu do pogotka, ali svi su napadi bili “kratkog daha”.

Drugi produžetak protekao je u naizgled obostranoj želji da se ovaj duel riješi sa penal tačke.

Pablo Sarabia je u 123. minutu tukao iz blizine, ali nekako uspijeva pogoditi samo lijevu stativu. Bila je to sjajna prilika za Španiju da riješe meč, ali otišlo se na izvođenje kaznenih udaraca.