Nezaustavljivi Tatum i Boston pobijedili Atlantu, Bogdanović zabilježio rekord sezone

Košarkaši Celticsa pobijedili su u Bostonu ekipu Atlantu Hawksa rezultatom 105:95 te su tako potvrdili odličnu formu budući da im je ovo bio osmi uzastopni trijumf.

Međutim, nije tako dobro krenulo po Celticse budući da su nakon prve četvrtine već imali zaostatak od 11 poena razlike. Ni do kraja prvog poluvremena se nisu uspjeli nametnuti pa su se na odmor otišlo s rezultatom 45:55.

U trećoj dionici potpuni preokret i fenomenalna partija Bostona. Uspjeli su u toj četvrtini postići čak 42 poena pa su bez problema meč priveli kraju i upisali novu pobjedu.

Fenomenalan kod Bostona bio je Jayson Tatum s double-double učinkom od 38 poena i 10 skokova, a veliku pomoć imao je od Browna koji je ubacio 17 poena. Young je za Atlantu postigao 30 poena i imao 10 asistencija, dok je Bogdan Bogdanović ubacio 26 poena, što mu je i rekord ove sezone.

Boston se nalazi na šestom mjestu Istočne konferencije NBA lige s 33 pobjede i 25 poraza, dok je Atlanta na 10. poziciji Istoka s omjerom 26-30.

U preostaloj utakmici koja se igrala sinoć, Minnesota Timberwolves je rezultatom 129:120 bila bolja od Indiane Pacersa.