Sport

Očajni Manchester United razbijen u Watfordu, Gerrard debitovao pobjedom

Fudbalerii Watforda razbili su na Vicarage Roadu u 12. kolu Premiershipa ekipu Manchester Uniteda rezultatom 4:1 i tako produbili veliku krizu u kojoj se nalaze Crveni vragovi.

Domaći su bolje otvorili meč, a u vodstvo su mogli doći već u 11. minuti. Međutim, De Gea je sjajno u dva navrata odbranio penal Sarru. Ipak, do kraja prvog poluvremena odlični Watford je uspio postići dva pogotka. Prvo je King doveo domaće u vodstvo u 28. minuti, a minut prije odlaska na odmor Sarr se iskupio za promašeni penal tako što je udvostručio vodstvo Watforda.

Samo pet minuta igre u nastavku bilo je dovoljno Unitedu da se preko Van de Beeka vrati u igru, ali sve nade su bile pokopane kada je Maguire na veoma glup način napravio drugi žuti karton pa su posljednjih 20 minuta gosti igrali s deset igrača.

Sjajni Watford je u sudijskoj nadoknadi potpuno dotukao United golovima Pedrija i Dennisa pa su tako zabilježili četvrtu pobjedu u sezoni zbog koje je skočio na 16. mjesto Premiershipa, dok je United pao na sedmu poziciju.
Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti prvu pobjedu Stevena Gerrarda na klupi Aston Ville. Ekipa iz Birminghama je na domaćem terenu pobijedila Brighton rezultatom 2:0.