Remi Sitija i Liverpula

Fudbalerii Manchester Cityja i Liverpoola remizirali su u velikom derbiju 32. kola engleskog Premiershipa rezultatom 2:2.

Utakmice Manchester Cityja i Liverpoola su trenutno najbolji mečevi na svijetu, a njihovo rivalstvo već sada se, slobodno možemo reći, pretvara u epsko. Rivalstvo o kojem će se sigurno još dugo pričati, zbog onoga što su već ostvarili i uradili na terenu, ali i zbog onog što tek dolazi.

I upravo takav je bio današnji meč. Krenulo je furiozno, a nakon što je Sterling propustio veliku šansu u trećoj minuti, De Bruyne je uz mnogo sreće pogodio u petoj i donio vodstvo svom timu.

Ipak, vodstvo Građana je trajalo samo osam minuta jer je na drugoj strani precizan bio Jota.

Tokom svih 90 minuta gledali smo zaista atomski nogomet s obje strane, a do poluvremena pored nekoliko propuštenih šansi i situacija pred oba gola, vidjeli smo i novo vodstvo Manchester Cityja. Igrala se 36. minuta kada je Cancelo ubacio s lijeve strane, a na pravom mjestu je bio Gabriel Jesus koji pogađa za 2:1.

Kada se činilo da će u drugom poluvremenu Guardiola moći malo promijeniti način igre i usporiti tempo kako bi zadržao vodstvo, već u 46. minuti Liverpool je to anulirao. Salah je sjajno proigrao Manea, a on pogađa za 2:2 i tako drugi put vraća stvari na početak.

Uslijedio je novi period atomskog nogometa s obje strane, igralo se potpuno otvoreno i samo su se redali napadi s jedne na drugu stranu, no nije bilo pogodaka iako su Građani imali nešto bolje šanse i prije su mogli doći do pobjede i tri boda.

Na kraju nije bilo pobjednika, a što znači da je City ostao prvi na tabeli sa 74 osvojena boda, jedan više od Liverpoola koji je drugi.

Rezultat i strijelci:

Manchester City – Liverpool 2:2 (De Bruyne 5′, Gabriel Jesus 36′ – Jota 13′, Mane 46′)