Roma sa dva penala do preokreta i prolaza, Arsenal ovjerio prvo mesto

Spuštene su zavese pozornice grupne faze Lige Evrope za ovu sezonu i sada je jasno ko ide u nokaut fazu.

Krenimo od fudbalera Arsenala koji su slavili minimalnim rezultatom (1:0) protiv Ciriha u meču šestog kola grupe A.

Jedini gol na meču je postigao Kijeran Tirni u 17. minutu i tako je osigurao “tobdžijama” prvo mesto ispred PSV-a.

Holandski predstavnik je odradio ono što je bilo do njih pobedom u Norveškoj protiv Bdo Glimta rezultatom 1:2. Golove za ekipu Ruda Van Nistelroja su postigli Bakajoko u 52. minutu čemu je prethodio autogol Sampsteda u 36. minutu igre.

Grupa A, 6. kolo
Arsenal – Cirih 1:0 (1:0)
Tirni 17
Bodo Glimt – PSV 0:2 (0:1)
Sampstedt 36ag, Bakajoko 52

Prolaz dalje u poslednjem kolu je obezbedila Roma koja je savladala Ludogorec u Rimu rezultatom 3:1.

Aktuelni šampion Lige konferencija neće i ove sezone igrati u tom timu zahvaljujući preokretu protiv bugarskog predstavnika koji je vodio od 42. minuta golom Rika.

Međutim, u drugom poluvremenu je bila druga priča. Kapiten Lorenco Pelegrini je u četiri minuta postigao dva gola iz jedanaesterca, na šta se nadovezao i Nikolo Zaniolo koji je u 85. minutu postavio konačan rezultat.

Za Romu je do 61. minuta igrao Nemanja Matić i tako dao svoj doprinos da Roma završi grupnu fazu kao druga iza Betisa.

Španski predstavnik je u poslednjem kolu savladao rezultatom 3:0 u Sevilji.