Sergej skinuo krunu Milanu

Fudbaler Lacija, Sergej Milinković-Savić sinoć je odigrao odlično i skinuo krunu Milanu sa glave i Skudeto na zlatnom poslužavniku za Napoli. Sinoć je u Rimu bilo 4:0 za “Nebesko plave” u okviru 19. kola Serije A.

Blistali su sinoć Rimljani predvođeni kapitenom Sergejom Milinkovićem-Savićem, a njihovom ubjedljivom trijumfu nad aktuelnim šampionom Milanom najviše se obradovao lider šampionata Napoli, koji nakon ovog kola ima čak 12 bodova više od drugoplasiranih “Rosonera”.

Ovom pobjedom Lacio je izbio na treće mjesto i sada je na samo bod zaostatka od Milana.

Sve je počelo savršeno po ekipu trenera Mauricija Sarija. Lacio je poveo u u četvrtom minutu golom Sergeja Milinkovića-Savića koji je sa kapitenskom trakom oko ruke sinoć predvodio svoj tim. Odlično je po lijevoj strani prošao brzonogi Zakanji, ubacio loptu u šesanesterac, a tamo se pojavio srpski reprezentativac i preciznim udarcem poslao ju je u mrežu.

Stvari su za Milan postale još gore u 24. minutu kada se na povredu požalio štoper Fikajo Tomori. Trener gostiju Stefano Pioli morao je da načini prinudnu izmjenu i umjesto njega u igru ubaci Simona Kjera.

Od tog trenutka odbrana aktuelnog prvaka postala je još poroznija, a to je razigrani Lacio umio da iskoristi sinoć.

Igrao se 38. minut kada su Lacijali duplirali vođstvo. Odlično je Pedri po desnoj strani uposlio Marušića, crnogorski desni bek uputio udarac, lopta je pogodila stativu i odbila se pravo na nogu Matiji Zakanjiju kome nije bilo teško da je sprovede u mrežu.

Krenuo je Milan angažovanije u drugom poluvremenu. Pioli je u 60. minutu napravio trostruku izmjenu i u igru ubacio čak trojicu Belgijanaca; De Ketelarea, Origija i Salemakersa, ali to nije pomoglo gostima.

Samo pet minuta kasnije Felipe Anderson je protutnjao po lijevom boku, poslao povratnu loptu u kazneni prostor pravo na nogu Pedrija, na njega je startovao Kalulu i skrivio jedanaesterac. Odgovornost sa “bijele tačke” preuzeo je Luis Alberto i rutinski pogodio.

Konačnih i za Milan bolnih 4:0 postavio je, sjajni sinoć, Felipe Anderson u 75. minutu nakon asistencije Luisa Alberta.

Osam minuta prije kraja meča Sari je odlučio da zamijeni sinoć odličnog Sergeja Milinkovića-Savića i omogući publici na “Olimpiku” da ovacijama pozdravi svog kapitena.