Šest golova i dva preokreta za remi u Torinu

Fudbaleri Juventusa i Atalante podijelili su bodove na Allianz stadionu u 19. kolu Serije A odigravši neriješeno 3:3.

Iza Stare dame je očajna sedmica koja je krunisana oduzimanjem 15 bodova zbog prevara, a već u četvrtoj minuti večerašnje utakmice doživjeli su novi šok nakon što je Lookman doveo gostujući tim u vodstvo.

Ipak, do odlaska na odmor Juventus je pokazao karakter te preokrenuo rezultat. Strijelci su bili Di Maria iz penala i Milik nakon dodavanja Fagiolija.

Samo što se krenulo sa centra u nastavku utakmice Atalanta dolazi do izjednačenja, a sedam minuta kasnije i do novog vodstva. Prvi pogodak postigao je Maehle, a drugi večeras odlično raspoloženi Lookman.

Juventus se ipak uspio izvući nakon sjajno izvedenog slobodnog udarca u 65. minuti. Di Maria je samo malo gurnuo loptu, a Danilo loptu zakucao u mrežu za 3:3. Do kraja utakmice više nije bilo promjena pa je ovo možda i najrealniji ishod večerašnjeg duela.

Juventus je s osvojenim bodom prestigao Fiorentinu i sada se nalazi na devetom mjestu, dok je Atalanta petoplasirana. U narednom kolu Juventus dočekuje Monzu, a Atalanta će također na svom terenu igrati protiv Sampdorije.

Rezultat i strijelci:

Juventus – Atalanta 3:3 (Di Maria pen. 25′, Milik 34′, Danilo 65′ – Lookman 4′, 53′, Maehle 46′)