Sport

Srbija prejaka za Katar – laka pobeda pred meč godine u Lisabonu

Fudbaleri Srbije ostvarili su ubedljiv trijumf protiv selekcije Katara u prijateljskom meču – 4:0 (1:0).

Kombinovan sastav “orlova” je najpre delovao uspavano, ali je uspeo da probije odbranu gostiju i kasnije u drugom poluvremenu rutinski privede utakmicu kraju trijumfalno.

Na taj način napravljena je dobra uvertira pred susret protiv Portugal u nedelju uveče u Lisabonu u poslednjem kolu grupe A kvalifikacija za Mundijal.

Ukoliko Kristijano Ronaldo i drugovi kasnije tokom večeri savladaju Republiku Irsku u Dablinu, Srbiji će u nedelju biti potrebna isključivo pobeda na stadionu “La Luž” kako bi direktno otišla na Svetsko prvenstvo.

U suprotnom, moraće tu “vizu” da potraži kroz baraž koji će biti nikad teži, u novom sistemu.

Kada je reč o samoj utakmici, Dragan Stojković je želeo da vidi da li Nemanja Radonjić može da zameni Darka Lazovića na poziciji desnog spoljnog igrača.

Isto tako, šansu da debituje pružio je Vanji Milinković-Saviću i on je to poverenje opravdao sa nekoliko dobrih intervencija, i to pri rezultatu 0:0.

U prvom poluvremenu nismo gledali dobar fudbal, pre svega od Srbije od koje se to očekivalo, čiji su igrači bili prilično uspavani i ne preterano zainteresovani da napadnu slabijeg rivala.

Čak je Katar imao nekoliko dobrih pokušaja preko najisturenijeg Alija, ali je golman debitant bio siguran na golu.

Srbija je najbolju priliku imala na samom startu, u 5. minutu preko Nemanje Maksimovića, a na vođstvo je čekala tek do drugog minuta nadoknade.

Tada su Andrija Živković i Nemanja Radonjić izveli prelepu akciju po desnoj strani, a posle centaršuta i dobre snalažljivosti u kaznenom prostoru Saša Lukić je zakucao loptu u mrežu.

Bio je to njegov prvenac u dresu sa državnim grbom Srbije.

Na krilima tog vođstva, ali i ulaskom Dušana Vlahovića i Sergeja Milinkovič-Savića, Srbija je odmah na startu drugog poluvremena rešila utakmicu.

Najpre je Luka Jović u 51. minutu duplirao prednost, da bi samo dva minuta kasnije u strelce svoje ime upisao i Dušan Vlahović.

Očas posla “orlovi” su vodili 3:0 i ponovo spustili ritam meča, kako bi bez puno rizika i umaranja dočekali kraj, odnosno, sve misli usmerili ka Portugalu.

Do kraja susreta, videli smo još jedan pogodak u mreži Katara. Konačnih 4:0 postavio je Sergej Milinković-Savić u 83. minutu lepom egzekucijom posle asistencije Vlahovića.