Slovenci remijem sa Engleskom izborili osminu finala

Fudbalska reprezentacija Slovenije izborila je večeras i treći remi u grupnoj fazi na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj.

Slovenci su u Kelnu u trećem kolu odigrali 0:0 protiv Engleske, a novi bod bio im je dovoljan za plasman u osminu finala.

Susret su nešto bolje otvorili Slovenci i u nekoliko se navrata približili golu Engleske, ali nije bilo veće opasnosti za Pickforda. Englezi su od 10. minute vratili loptu u svoje noge i preuzeli inicijativu, a stadion je proključao u 20. minutu, ali samo na kratko.

Nakon sjajne akcije asistirao je Foden, loptu u mrežu poslao Saka, ali je pogodak ipak poništen zbog ofsajda.

Sedam minuta kasnije nova dobra akcija Engleza. Foden je poslao loptu za Kanea, koji je ipak za korak zakasnio za istom.

U 31. Kane je šutirao iz dobre pozicije, ali je Jan Oblak bez problema ukrotio šut. Foden je u 35. minutu silovito šutirao iz slobodnog udarca s 30 metara, ali Jan Oblak je još jednom bio na visini zadatka.

Pokušali su do odlaska na odmor Englezi još jednom preko Kane i Vinda ali je poluvrijeme ipak završeno bez golova.

I nastavak meča je Engleska otvorila nešto bolje. Nekoliko obećavajućih centaršuta završilo je u šesnaestercu Slovenije, ali su se uspješno odbranili.

U 68. minutu malo je nedostajalo da Šporar izbije sam pred Pickforda. Međutim, Guehi ga je u posljednji trenutak srušio i požutio.