Sport

Arsenal do pobjede u sedmom minutu nadoknade, Čelsi konačno slavio

Fudbaleri Arsenala zadržali su prednost nad Mančester sitijem od pet bodova.

Oni su na Emirejtsu u 26. kolu Premijer lige posle velike drame napravili preokret protiv Bornmuta 3:2 (0:1) i tako zabeležili 20. pobedu ove sezone.

Tako su potvrdili da su veliki kandidati da osvoje titulu.

Imale su “trešnjice” i dva gola prednosti, ali je Arsenal je pokazao neviđenu volju da pobedi i to je i uradio.

Bornmut je poveo već u 11. sekundi utakmice golom Bilinga i tim rezultatom se otišlo na odmor.

U 57. minutu Bornmut je stigao do drugog gola.

Posle korera sa leve strane, na liniji peterca našao se Argentinac Markos Senesi i glavom poslao loptu u mrežu Arsenala.

Bio je to signal za buđenje izabranicima Mikela Artete.

I već pet minuta kasnije, u 62. minutu, Tomas Parti je smanjio prednost Bornmuta.

Posle gužve koja se stvorila posle kornera Parti je sa metar dva poslao loptu u mrežu gostiju.

Arsenal je do izjednačenja stigao u 70. minutu.

Posle centaršuta sa leve strane, lopta je na drugoj strani došla do Bena Vajta koji je volej udarcem zahvatio loptu, golman Neto je odbio loptu, ali je sudija dobio signal da je lopta prešla gol liniju.

Bukajo Saka je u 74. minutu pogodio stativu, a sedam minuta kasnije, domaćin je tražio penal.

Sudija Kris Kavanag je konsultovao VAR snimak i odlučio da nema penala, pa je ostalo 2:2.

I onda u nadoknadi vremena, tačnije u sedmom minutu gol odluke.

Ris Nelson je posle kornera šutirao sa ivice kaznenog prostora i poslao loptu u mrežu za 3:2.

Čelsi je konačno stigao do pobede i tako najavio prekid krize.

Na Stamford bridžu je gostovao Lids i na kraju je bilo 1:0 (0:0).

Strelac gola za pobedu “plavaca” bio je Vesli Fofana u 53. minutu.