Arsenal srušio Liverpul

Fudbaleri Arsenala savladali su Liverpul rezultatom 3:2 (2:1), u derbi meču 10. kola Premijer lige.

Izabranici Jirgena Klopa su se na “Emirejtsu” dva puta vraćali, ali im je pogodak Bukaja Sake iz penala u 76. minutu presudio.

Arsenal se ponovo vratio na čelo tabele, ima 24 boda, jedan više od Mančester sitija, a četiri od Totenhema.

Sa druge strane, kriza “redsa” je nastavljena, pa su nakon dva uzastopna remija u prvenstvu, sada pretrpeli i poraz.

Vicešampion Engleske trenutno je na sredini tabele, 10. sa 10 bodova, a u narednom kolu im predstoji još jedan derbi, onaj sa Sitijem na “Enfildu”.

Utakmica nije mogla bolje da počne po “tobdžije” koji su do vođstva stigli već u prvom minutu.

Martin Edegor je dodavanjem “probušio” odbranu gostiju, a egzekutor u situaciji jedan na jedan bio je Gabrijel Martineli.

Nije Liverpul tek tako želeo da se preda i u 34. minutu uspeo je da uzvrati preko Darvina Njunjesa. Asistent kod pogotka bio je Luis Dijas.

I kada je delovalo da će na petnaestominutni odmor da se ode pri nerešenim rezultatom, na scenu je stupio Martineli, ovoga puta kao asistent za Saku, kome nije bilo teško na drugoj stativi da postavi nogu i savlada Alisona Bekera u petom minutu nadoknade.

Domaći su šansu da prelome susret imali preko kapitena Edegora u 50. minutu, ali je on iz izgledne pozicije šutirao pravo u Alisona.

Kazna je stigla tri minuta kasnije, kada je Žota proigrao Roberta Firmina, a ovaj levom nogom pogodio malu mrežu Ramsdejla.

Ključni detalj meča dogodio se u 74. minutu, kada je Tijago Alkantara neoprezno startovao nad Žezusom, a u 76. realizaciju penala, uspešno, na sebe je preuzeo Saka, koji je postavio konačan rezultat.