Atletico u finišu uspio savladati Getafe

Fudbaleri Atletica pobijedili su na Wanda Metropolitanu u 24. kolu La Lige ekipu Getafea rezultatom 4:3, a posebno upečatljivo bilo je nevjerovatno prvo poluvrijeme ove utakmice.

Naime, u prvih 45 minuta susreta gledatelji su mogli vidjeti čak šest pogodaka, tri dosuđena penala i nevjerovatnih sedam žutih kartona budući da su oba tima igrala izuzetno grubo.

Sve je krenulo u devetoj minuti kada je Suarez promašio penal, ali ga je deset minuta kasnije popravio Correa i doveo Atletico u vodstvo. Samo osam minuta kasnije Cunha je udvostručio vodstvo i ništa nije slutilo da će se događati nešto neobično na ovom susretu.

Međutim, u rasponu od 12 minuta (od 30. do 42.) Getafe uspijeva preokrenuti rezultat. Prvo je Mayoral smanjio rezultat na 2:1, a onda ja Unal s dva gola s penala doveo Getafe u vodstvo.

Sudija je očekivano produžio prvo poluvrijeme više nego uobičajeno pa je Atletico stigao u četvrtoj minuti nadoknade stići do trećeg izjednačujućeg gola (3:3).

I početak drugog poluvremena obećavao je brojna uzbuđenja, pogotovo nakon što je Felipe dobio crveni karton u 58. minuti pa su domaći više od pola sata do kraja meča igrali s igračem manje.

Međutim, od tog trenutka uslijedilo je zatišje, kao da su obje ekipe ispucale sve što su imali, pa se rezultat iz prvog poluvremena nije mijenjao sve do minute prije kraja susreta kada je Hermoso pogodio za 4:3 i erupciju oduševljenja na Wandi Metropolitano.

Atletico je večerašnjom pobjedom skočio na četvrto mjesto La Lige, dok je Getafe ostao na 15. poziciji. U narednom kolu Atletico dočekuje Levante, dok će Getafe ponovo na gostovanje, ovaj put ekipu Cadiza.

Rezultat i strijelci:

Atletico – Getafe 4:3 (Correa 19′, 45+4′, Cunha 27′, Hermoso 89′ – Mayoral 30′, Unal pen. 37′, pen. 42′)