Atletiko ovjerio prvo mesto – Lacio pao u Madridu

Fudbaleri Atletiko Madrida kao prvi iz grupe E prošli su u nokaut fazu Lige šampiona.

“Jorgandžije” su na Vanda Metropolitanu u poslednjem kolu grupne faze pobedili Lacio 2:0 (1:0) i sa 14 bodova su zauzeli prvu poziciju.

Rasplet u grupi E što se tiče plasmana među 16 najboljih bio je poznat i pre šestog kola i Atletiko novim trijumfom samo overio prvo mesto.

Italijanski predstavnik kao drugi sa 10 bodova takođe prolazi u eliminacionu fazu, treći je Fejenord, koji će učešće nastaviti u Ligi Evrope, dok je Seltik zauzeo poslednju poziciju, čime je završio svoju evropsku priču.

Domaćin je poveo već u šestom minutu meča, kada je Antoan Grizman zatresao mrežu “lacijala”.

U 38. minutu Ermoso se upisao u strelce, ali je njegov pogodak poništen nakon konsultacije VAR-a, pa je Atletiko sa minimalnom prednošću otišao na veliki odmor.

Kao i u prvom poluvremenu, ekipi Dijega Simeona bilo je potrebno šest minuta da dođu do novog gola.

Ovaj put Samuel Lino je bio precizan u 51. minutu, a kasnije će se ispostaviti da je tada postavio konačan rezultat ovog susreta.

U drugom meču ove grupe, koji nije imao rezultatski značaj ekipa Seltika pobedila je Fejenord 2:1.