Australija na korak od Mundijala

Fudbaleri Australije došli su na korak od plasmana na Svijetsko prvenstvo u fudbalu, pošto su bili bolji od Ujedinjenih Arapskih Emirata rezultatom 2:1 (0:0).

U svojevrsnom polufinalu baraža “kenguri” su se izborili za utakmicu protiv Perua koja će se igrati 13. juna i taj meč će za obe reprezentacije biti poslednji stepenik koji moraju da preskoče kako bi otišli u Katar.

Pobednik tog duela će na Mundijalu igrati u grupi D zajedno sa Francuskom, Danskom i Tunisom.

Posle tvrdog prvog poluvremena, Australija je povela u 53. minutu golom Džeksona Irvinga posle asistencije sa desne strane Martina Bojla.

Međutim, njihova radost potrajala je samo četiri minuta jer je toliko bilo potrebno Emiraćanima da izjednače preko snalažljivog Kaja Kaneda.

Australija jeste bila nešto bolji rival i u 84. minutu je došla do gola koji joj je obezbedio plasman u finale ovog interkontinentalnog baraža.

Igrač poreklom sa ovdašnjih prostora Ajdin Hrustić je zahvatio fantastičan volej i katapultirao loptu ka golu Emirata, a ona je na putu zakačila jednog igrača i odsela u mreži.