Bajern se kockao, pa dodao gas

Fudbaleri Bajern Minhena savladali su Hajdenhajm rezultatom 4:2 (2:0) u 11. kolu nemačke Bundeslige.

Bavarci su imali 2:0 posle prvog poluvremena, uz dva gola Harija Kejna.

Na taj način je Kejn stigao do statistike po kojoj je u svakoj od poslednjih 10 sezona postizao najmanje 20 golova.U mnogima i daleko više, što će izvesno biti i ove sezone, pošto smo tek u novembru mesecu.

Hajdenhajm je šokirao “Alijanc arenu” u drugom poluvremenu sa dva gola u tri minuta.

Najpre je Klendenst smanjio zaostatak gostiju, a onda u 70. minutu Beste poravnao rezultat na 2:2.

Ipak, samo dva minuta kasnije je sve došlo na svoje mesto, pošto je Rafael Gereiro postigao gol i prelomio meč.

Tačku na trijumf stavio je Erik Čupo-Moting u 85. minutu za krajnjih 4:2.

U istom terminu Borusija Dortmund je poražena u derbiju kola protiv Štutgarta rezultatom 2:1 (1:1).

“Švabe” su igrom i fudbalom “gazile” od starta popularne “milionere”, a u 10. minutu imale penal, ali ga je Kobel odbranio Furiču.

I onda su gosti iz Dortmunda poveli u 36. minutu golom Niklasa Fulkruga.

Ipak, samo šest minuta kasnije je Štutgart zasluženo stigao do izjednačenja preko Undava, a u drugom poluvremenu naplatio bolju igru.

Iako je i Dortmund zaigrao bolje, u samom finišu susreta je Kobel skrivio novi penal, ovog puta nad Girasijem, koji je i izveo najstrožu kaznu i doneo pobedu Štutgartu.

Videli smo i dva remija – Darmštat i Majnc bez golova, te Augzburg i Hofenhajm, a golove su postigli Veghorst za vođstvo gostiju i Demirović za krajnjih 1:1.