Barcelona deklasirala Athletic u utakmici koju je obilježio rezervista Dembele

Fudbaleri Barcelone pobijedili su na Camp Nou u 26. kolu La Lige ekipu Athletica rezultatom 4:0 te su tako treći put u posljednja četiri ligaška kola slavili sa četiri postignuta gola.

Barcelona je bila daleko bolji rival u prvom poluvremenu u kojem su imali čak 72 posto posjeda lopte. Imali su i nekoliko dobrih prilika, a nagrada je stigla osam minuta prije kraja poluvremena kada je Aubameyang pogodio za 1:0.

Igralo se potom mirno sve do ulaska Dembelea u 67. minuti, a onda je Francuz napravio pravi show.

Prvo je šest minuta nakon ulaska u igru udvostručio vodstvo Barcelone efektnim golom iskosa s lijeve strane, a onda je u posljednjim minutama meča namjestio dva gola De Jongu i Depayu za konačnih 4:0.

Barcelona je na tabeli preskočila Atletico i sada se nalazi na četvrtom mjestu La Lige, dok je Athletic na osmoj poziciji.

U narednom kolu Barcelona gostuje Elcheu, dok će Athletic dočekati Levante.

Rezultat i strijelci:

Barcelona – Athletic 4:0 (Aubameyang 37′, Dembele 73′, De Jong 90′, Depay 90+4′)