Barcelona spektakularnim golom u 94. minuti došla do pobjede i plasmana u Ligu šampiona

Fudbalerii Barcelone pobijedili su kao gosti ekipu Betisa rezultatom 2:1 u okviru 35. kola španske La Lige i osigurali su plasman u Ligu prvaka.

Mreže su mirovale nakon prvog dijela, a onda smo u nastavku vidjeli pravi nogometni triler s mnoštvom šansi na obje strane, a Barca je do pobjede došla u sudijskoj nakoknadi.

Katalonci su poveli u 76. minuti kada je Fati udarcem s distance pogodio za 1:0, ali samo tri minute kasnije nekadašnji igrač Barcelone Marc Bartra je glavom pogodio za izjednačenje 1:1.

I kada se činilo da će ostati neriješeno, Jordi Alba je u 94. minuti postigao spektakularan gol udarcem iz voleja kojim je Barci donio važnu pobjedu.

Barcelona će u narednom kolu dočekati Celtu, a Betis je gost ekipi Valencije.