Belgija “šesticom” po Poljacima

Fudbalska reprezentaija Belgije ubedljivo je savladala selekciju Poljske u 2. kolu “A” divizije rezultatom 6:1 (1:1).

Nakon šokantnog poraza “crvenih đavola” od Holandije u prvom kolu (1:4), u drugom su izabranici Roberta Martinesa sve naplatili sa kamatom nesrećnim Poljacima, iako su gosti prvi došli do vođstva.

Igrao se 28. minut kada je Poljake u prednost doveo, a ko drugi, nego Robert Levandovski.

Do poluvremena je stiglo izjednačenje koje je doneo Aksel Vicel.

U drugom delu potpuni potom Poljaka, odnosno, rapsodija igre Belgije, a preokret je u 59. minutu doneo Kevin de Brujne.

Potom je Leonard Trosar dva puta pogodio metu u 73. i 80. minutu, da bi u 83. u strelce se upisao i Leander Dendonker.

Tačku na ovaj meč stavio je Lois Openda u četvrtom minutu nadoknade za konačnih 6:1.

U Kardifu je poslednja reprezentacija koja je obezbedila plasman na Mundijal dočekala Holanđane i videli smo “ludu” završnicu – 1:2.

“Lale” su vodile od 50. minuta golom Kupmajnersa, a onda nije bilo golova do drugog minuta nadoknade.

Tada je Norington-Dejvis doneo izjednačenje Velsu i, svi su na stadionu mislili, prvi bod u Ligi nacija.

Međutim, u četvrtom minutu nadoknade je Vut Veghorst doneo novu radost Holandiji i drugu pobedu, za maksimalan učinak posle dva kola.