Benfika krenula silno, ali se Inter vratio

Fudbaleri Benfike i Intera odigrali su nerešeno 3:3 (3:0) u petom kolu grupe D Lige šampiona.

Liga sampionaVestiZvezda u LŠStatistikaLiveblogVideo

Benfika krenula silno, ali se Inter vratio – poslednje kolo odlučuje sve u grupi D

Inter je uspeo da nadoknadi tri gola zaostatka i da na kraju uzme bod na gostovanju, pa će tako poslednja runda u ovoj grupi odlučiti ko će sa koje pozicije proći dalje.

Benfika je sjajno otvorila meč u Lisabonu, pošto je već posle 34 minuta igre imala velikih 3:0.

Za takvo stanje stvari bio je zaslužan Žoao Mario, koji je kompletirao het-trik, a govolo je postizao u 5, 13. i 34.minutu.

Posle velikog zaostatka nakon prvih 45 minuta igre, Inter se nije predavao, a već u 51. minutu smanjili su na 1:3 preko Marka Arnautovića.

Sedam minuta kasnije prednost portugalske ekipe iznosila je samo jedan gol viška, a ovaj put za Inter je pogodio Fratesi.

Igrao se 72. minut, kada je za milanski tim dosuđen penal. Sa bele tačke nepogrešiv je bio Aleksis Sančes, pa je na semaforu stajalo 3:3.

U 85. minutu portugalska ekipa ostala sa desetoricom na terenu, pošto je Silva dobio crveni karton.

U drugom meču ove grupe takođe je bilo nerešeno, pošto su fudbaleri Real Sosijedada i Salzburga odigrali bez golova.

Inter i Real Sosijedad imaju po 11 bodova u grupi D i u direktnom duelu će odlučiti ko će sa koje pozicije proći u dalji tok elitnog takmičenja.

Salzburg je treći sa četiri boda, dok je Benfika poslednja sa jednim bodom, pa će i njihovm dvoboj dati odgovor na pitanje ko će u Ligu Evrope.