Blijedi Juventus ponovo razočarao i osvojio samo bod u gradskom derbiju

U 26. kolu italijanske Serije A fudbaleri Juventusa i Torina podijeli su bodove u Derbyju della Mole odigravši 1:1.

Torino je već na početku dao nagovijestiti dobru igru kada su u nekoliko navrata opasno prijetili, ali Juve je ipak poveo u 13. minuti kada je nakon kornera Cuadrada najviše skočio De Ligt i glavom je pogodio za 1:0.

Imao je Juventus još nekoliko šansi do isteka prvih 45 minuta, ali rezultat se nije mijenjao.

Torino je vršio visok presing i sve jače je pritiskao u nastavku, a takva igra im se isplatila u 62. minuti kada je Belotti umakao domaćoj odbrani i efektnim udarcem postavio je konačnih 1:1.

Juventus je tako ponovo razočarao svoje navijače, a u narednom kolu gostovat će Empoliju, dok je Torino domaćin Cagliariju.