Borac produbio rezultatsku krizu mršavim remijem u krajiškom derbiju

U susretu 6. kola m:tel Premijer lige, Rudar Prijedor i Borac su remizirali 1:1. Bio je to debi Nemanja Milanovića na klupi Banjalučana koji i dalje ne znaju za pobjedu u novoj sezoni.

Domaći tim je bolje otvorio utakmicu i poveli su već u 13. minuti. Jakupović je dobro ubacio s lijeve strane, a zaboravljeni Mandić je udarcem glavom iz blizine pogodio za 1:0 i veliko slavlje na tribinama.

Borac je nakon primljenog gola zagospodario terenom, a solidne pokušaje imali su Jovanović i u dva navrata Vranješ, međutim nisu bili precizni. Na drugoj strani Rudar je u 36. minuti prijetio preko Jakupovića, ali je ofanzivac domaćih iz dobre pozicije šutirao preko gola.

U 44. minuti dobar udarac Vranješa iz slobodnjaka odbranio je Šćekić, ali nakon kornera Banjalučani su poravnali. Udarac iz ugla izveo je Zakarić, a najviši u skoku bio je Uzelac za 1:1.

Drugi dio utakmice bio je mnogo manje sadržajan, a u obostrano borbenom meču s obje strane pravih prilika gotovo da nije bilo i rezultat se do kraja nije mijenjao u svojevrsnom krajiškom derbiju.

Borac je tako produbio krizu i dalje je bez trijumfa u novoj sezoni, dok Rudar može biti zadovoljniji osvajanjem jednog boda protiv favorizovanog rivala.

Rudar Prijedor u narednom kolu gostuje Tuzla Cityju, dok je Borac domaćin Radniku iz Bijeljine.