Brazil slavi novog heroja, Martinez sjajnim pogotkom glavom donio pobjedu Argentini

Odigrane su utakmice 12. kola južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. godine, a očekivane pobjede upisali su Brazil i Argentina.

Dvije slavne selekcije ćemo sigurno gledati u Kataru, a do 10. pobjede u kvalifikacijama došao je Brazil, koji je slavio 4:1 protiv Urugvaja.

Brazilci imaju novog junaka, a to je Leedsov Raphinha, koji je odigrao fantastično na prvom okupljanju u dresu nacionalnog tima. Ofanzivac Leedsa je postigao dva nova pogotka, a po jedan su dodali Neymar i Gabriel Jesus. Utješni pogodak za Urugvajce djelo je Luisa Suareza.

Raphinha je tako učestvovao u četiri pogotka, kao strijelac ili asistent, u prve tri utakmice u dresu Brazila.
Argentina je teže od očekivanog slavila protiv Perua rezultatom 1:0, a jedini gol je majstorija Lautara Martineza glavom iz 43. minute.

Lionel Messi i družina mogli su ostati bez očekivanih bodova, ali je Yoshimar Yotun u nastavku susreta promašio penal.

U borbu za plasman na Mundijal vratio se Čile, koji je sinoć slavio rezultatom 3:0 protiv Venecuele. Uz dvije vezane pobjede Čileanci su zaboravili na loš start takmičenja i sada su na samo tri boda od pozicija koje vode u Katar.
Kolumbija i Ekvador su odigrali bez golova, dok je Bolivija bila uvjerljiva protiv Paragvaja i slavila je rezultatom 4:0.