Buker drži Finiks u seriji

Košarkaši Denver Nagetsa izgubili su od Finiks Sansa 121:114, u trećoj utakmici polufinala Zapadne konferencije.

Sansi su ovom pobedom smanjili na 2-1 u seriji, a strašnu utakmicu odigrao je Devin Buker koji je ubacio 47 poena (20-25 FG), uz šest skokova i devet asistencija.

Odličan je bio i Nikola Jokić, imao je novi tripl-dabl (30 poena, 17 skokova, 17 asistencija), ali je utakmicu “prodao” Džamal Marej sa nekim otvorenim promašajima u završnici utakmice.

Nije mogao ništa da pogodi Marej, na drugoj strani poene su postizali Voren, Buker i Durent, te je Finiks zasluženo smanjio zaostatak u seriji.

Buker (47) i Durent (39) zbirno su ubacili 86 poena i najzaslužniji su za pobedu franšize iz Arizone, dok je najefikasniji u poraženom sastavu bio je Marej sa 32 poena.

Utakmica je otvorena u odličnom tempu, ekipe su bile raspoložene i u prvoj četvrtini nismo videli veće razlike na semaforu. Timovi su se smenjivali u vođstvu, a rezultat posle dvanaest minuta bio je +2 za Nagetse, 29:31.

Druga četvrtina ispostaviće se kao veoma važna za nastavak utakmice, pošto je Finiks u ovom periodu napravio dvocifrenu prednost. Buker je igrao fenomenalno, Durent ga je pratio i utisak je bio da utakmica izmiče gostima.

Jokić je na poluvremenu imao 11 poena, Marej je bio najefikasniji kod Denvera, ali, ubedljiva prednost bila je na strani Sansa, 67:52. Nagetsi su primili čak 38 poena u drugoj deonici, dali svega 21 i da bi ostali u utakmici morali su da se probude u trećoj četvrtini,

To se i dogodilo, čime je ekipa Majka Melouna još jednom pokazala šampionsku crtu. Jokić i družina ušli su sa novom energijom u treću četvrtinu i malo po malo topili su prednost rivala.

Pojavio se Porter junior, Marej je pogađao, baš kao i Jokić, te smo u trećoj deonici videli potpuni preokret, 78:79. Do kraja četvrtine igralo se koš za koš, te se pred poslednju deonicu ušlo sa rezultatom 90:88 za Finiks.

Jokić je izašao iz igre pri rezultatu 88:87 za Nagetse, a vratio se kada je na semaforu bili 88:97. Sansi su uspeli da naprave seriju 10:0 i da ponovo preuzmu kontrolu nad utakmicom.

Vratio je Majk Meloun brzo srpskog košarkaša na parket, ali do kraja utakmice gosti nisu uspeli da dođu do egala. Vrteo se Denver na zaostatku od pet do devet poena, međutim, nikako nije uspevao da uhvati potpuni priključak.

Imali su šansu Nagetsi, nekoliko otvorenih šuteva, ali lopta nije želala kroz obruč. Na kraju je “X” faktor bio Ti Džej Voren sa pet poena zaredom u poslednja dva i po minuta utakmice.

Četvrti okršaj na programu je u noći između nedelje i ponedeljka u 02.00.