Čelsi izgubio dva boda

U poslednjoj utakmici 18. kola engleske Premijer lige Notingem Forest i Čelsi su remizirali rezultatom 1:1 (0:1).

Uprkos mnogo većoj terenskoj inicijativi, odnosno, posedu lopte, tim iz Londona nije uspeo da sačuva prednost do koje je došao u 16. minutu.

Tada je Rahim Sterling dobro reagovao na odbitak od prečke koju je lopta srećno pogodila posle akcije i centaršuta “plavaca” sa leve strane.

Sudeći po svemu viđenom u prvom poluvremenu, sve je išlo ka tome da će Čelsi lako upisati novu “trojku”.

Međutim, “šumari” su promenili tok meča u nastavku i pokazali su zube favorizovanom rivalu.

Najavio je to Morgan Gibs-Vajt pogođenom prečkom početkom drugog dela, ali je nagrada za bolji pristup stigla u 63. minutu.

Tada je Serž Orije posle kornera i velike gužve zakucao loptu u mrežu Kepe Arizabalage i doneo podelu bodova.

Čelsi je ostao na 8. mestu sa 25 osvojenih bodova dok ih Notingem Forest ima 14 na 18. poziciji na tabeli.