Sport

Čelsi razbio lidera u londonskom derbiju

Fudbaleri Čelsija ubedljivo su nadigrali Totenhem i slavili trijumf 4:1 (1:1) u poslednjoj utakmici 11. kola engleske Premijer lige.

“Plavci” su do trijumfa u londonskom derbiju došli posle vrlo burnog meča i VAR sistema koji se nikad više ove sezone nije uključivao.

Majkl Oliver je imao pune ruke posla, pogotovo u prvom poluvremenu, kada je i dodelio crveni karton Kristijanu Romeru, te penal koji je Palmer pretvorio u izjednačenje.

Prethodno je Dejan Kuluševski doneo vođstvo dosadašnjem lideru na tabeli, ali je kasniji splet okolnosti uticao da to početno vođstvo “pevaca” ništa ne znači.

Uzbudljivo prvo poluvreme na stadionu Totenhema trajalo je 57 minuta – viđena su dva gola, još tri poništena, penal i jedan crveni karton.

Rahim Sterling je u 21. minutu izjednačio, ali je i taj gol poništen pošto je igrao rukom, da bi u 28. minutu VAR poništio i pogodak Mojsesa Kajseda.

Čelsi je, ipak, iz te akcije u 28. minutu profitirao i potpuno okrenuo utakmicu u svoju korist. Naime, nakon što je VAR poništio gol Kajseda, sudija Majkl Oliver je dosudio penal za Čelsi zbog prekršaja koji je napravio Romero a koji je prethodio golu i pokazao direktan crveni karton igraču Totenhema.

U drugom poluvremenu je odluka pala zahvaljujući još jednom isključenju igrača Totenhema, konkretno Destinija Udogija, te Nikolasu Džeksonu koji je postigao het-trik.

Prvi gol Džekson je dao u 74. minutu i time prelomio susret, da bi posao dovršio iz kontranapada u četvrtom i sedmom minutu nadoknade.

Prethodno je Hjong-Min Son mogao da donese 2:2, ali nije uspeo da realizuje zicer koji mu se ukazao.

Totenhem je tako prepustio Mančester sitiju čelo tabele, jer ih razdvaja bod na vrhu tabele.

Čelsi je skočio na 10. mesto na tabeli sa 15 osvojenih bodova.