Čelsijeva osveta sa kamatom, Barselona pred ambisom

Fudbaleri Čelsija ubedljivo su savladali Juventus 4:0 (1:0) i preuzeli prvo mesto H grupe Lige šampiona.

“Plavci” su se revanširali “Staroj dami” za porazom u prvom njihovom duelu (1:0) i to sa kamatom, čime su stekli prednost zbog međusobnog skora pred poslednje kolo.

Aktuelni prvak Evrope prosto je razbio Juventus golovima Trevora Čalobe u prvom, kao i na startu drugog poluvremena u režiji Risa Džejmsa i Kaluma Hadson-Odoija, uz još jedan u finišu Tima Vernera.

Meč je obeležila i odluka srpskog sudije Srđana Jovanovića, na koga su gosti iz Torina bili besni.

Kod vodećeg gola Čelsija je lopta udarila u ruku Antonija Ridigera, pre nego što je došla do Čalobe, posle čega je Jovanović priznao pogodak na nagovor i iz VAR sobe.

Juventus je mogao brzo do izjednačenja, ali je Tijago Silva sa gol linije skinuo klizećim startom lob Alvara Morate i kasnije i sam mogao da postigne gol.
Odbranio je Vojćeh Ščesni, što je bio samo uvod u rapsodiju.

U samo tri minuta usledio je šah-mat domaćina. Džejms je uhvatio poluvolej i “pocepao” mrežu Juventusa, da bi u sledećem napadu Loftus Čik napravio “dar mar” u petercu i asistirao Hadson-Odoiju.

Nije prošlo ni sat vremena, a već se znalo da će branilac “ušatog” trofeja smeniti Juventus na vrhu grupe, pre nego što je završni udarac zadao Timo Verner u poslednjim sekundama.

Birmančević umalo heroj Malmea

U meču iste grupe Malme i Zenit su remizirali u Švedskoj 1:1, pa će ekipa iz Sankt Peterburga u Ligu Evrope sa trećeg mesta.

Malo je nedostajalo da jedan od junaka istorijskog trijumfa za Malme bude Veljko Birmančević (igrao do 66. minuta).

Vodio je domaćin golom Sorena Riksena, na asistenciju Birmančevića, ali je sa igračem više sve prosuo u drugom minutu nadoknade.

Tada je Jaroslav Rakicki pogodio iz drugog penala na meču za Zenit, nakon što je Artjom Džuba propustio prvi na otvaranju drugog poluvremena.

Super-dramatičan meč viđen je na Nou Kampu između Barselone i Benfike – 0:0.

Zadovoljniji mogu da budu gosti iz Lisabona, koji će u poslednjem kolu da čekaju kijevski Dinamo, a Barsa ide na noge Bajernu u Minhen, s tim da ima dva boda više, ali i lošiji međusobni skor.

To znači da će morati ili da pobedi u Bavarskoj ili da se uzda u otpisani Dinamo. U jako teškom je položaju…

Na debiju u eliti Ćavija Ernandesa kao trenera Barselona je bila bliža pobedi, ali nije do nje došla zahvaljujući sjajnim odbranama Vlahodimosa, ali i lošoj završnici, pre svih Arauha, ali i prečke koju je pogodio Jusuf Demir.

Na kraju čak može da bude zadovoljna jer su gosti promašii neverovatnu šansu za pobedu u petom minutu nadoknade.

Haris Seferović je prebacio Ter Štegena, imao prazan gol, ali se obrukao…