Chelsea lako prošao u četvrtfinale Lige šampiona

Fudbalerii Chelseaja izborili su plasman u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su savladali Lille na gostovanju rezultatom 2:1. Uz pobjedu u prvom meču rezultatom 2:0 to je bilo i više nego dovoljno.

Chelsea je prebrodio prvu evropsku prepreku otkako su ekipu zadesili brojni administrativni problemi zbog vlasnika Romana Abramoviča.

Nije se znalo ni kako će klub otputovati u Francusku pošto je zamrznuta sva imovina, no igrači su na terenu odradili svoj posao na odličan način.

Lille je na početku utakmice igrao prilično dobro, a do prednosti je stigao u 38. minuti. Burak Yilmaz je bio siguran s bijele tačke za 1:0.

U trećoj minuti nadoknade Christian Pulišić pogađa za 1:1 i tada je već djelovalo da je gol riješio pitanje prolaska dalje za Plavce. Rezultatom 1:1 otišlo se na odmor.

Veliku šansu je u 52. minuti propustio Yilmaz da ponovo dovede svoju ekipu u prednost, a u 63. minuti do gola je mogao i Xeka, no pogodio je stativu.

Kazna je stigla u 71. minuti kada je lijep pogodak postigao kapiten gostiju Cesar Azpilicueta. To je značilo i kraj nade za prvake Francuske.

Ostalo je 1:2 tako da je Chelsea slavio i u drugom meču i zabilježio prolazak dalje u situaciji kada se susreće s velikim problemima i u situaciji kada se čeka spas, prodaja nekom drugom vlasniku.