City ostvario sigurnu pobjedu, Haaland pokvario odličnu najavu za derbi s Arsenalom

Fudbaleri Manchester Cityja pobijedili su na Etihad stadionu u 23. kolu Premiershipa ekipu Aston Ville rezultatom 3:1 te su se tako ponovo vratili na drugo mjesto prvenstvene tabele.

Susret je odlično krenuo po aktuelne prvake Engleske budući da je već u četvrtoj minuti meča Rodri pogodio nakon centaršuta Mahreza iz kornera.

Uslijedilo je zatišje na meču, a u posljednjih šest minuta prvog poluvremena City je postigao još dva gola i praktično riješio pitanje pobjednika.

Prvo je Gundogan pogodio na prazan gol poslije asistencije Haalanda, a onda je Mahrez realizovao penal kojeg je prethodno izborio Grealish.

Situacija koja je zabrinula sve navijače Cityja dogodila se na poluvremenu kada je menadžer Pep Guardiola u svlačionici ostavio Haalanda. Prema prvim informacijama britanskih medija, Norvežanin je povrijedio bedro te je upitno koliko će pauzirati.

Aston Villa je uspjela u nastavku utakmice postići počasni pogodak. Douglas Luiz je prvo zahvaljujući upornosti oduzeo loptu Cityju, a onda odlično uposlio Watkinsa koji bez problema matira domaćeg golmana. Do kraja utakmice više nije bilo promjena pa je ostalo konačnih 3:1.

City je večerašnjom pobjedom prestigao United i nalazi se na drugom mjestu Premiershipa s tri boda manje od lidera Arsenala koji ima utakmicu manje, dok je Aston Villa na 11. poziciji. U narednom kolu City gostuje upravo Arsenalu, dok će nakon toga Topnici gostovati Aston Villi.

Rezultat i strijelci:

Manchester City – Aston Villa 3:1 (Rodri 4′, gundogan 39′, Mahrez pen. 45+1′ – Watkins 61′)