City ponovo lider

Pet utakmica 31. kola engleske Premier lige odigrana su u terminu od 16 sati, a na Stamford Bridgeu vidjeli smo šokantan rezultat.

Fudbaleri Chelseaja rezultatom 1:4 poraženi su od Brenforda, a novi sjajan meč odigrao je Christian Eriksen koji ponovo pruža partije kao nekada.

Nakon oporavka od teškog srčanog zastoja, Eriksen blista. Postigao je dva gola za reprezentaciju Danske, a sada je odigrao svih 90 minuta na Stamford Bridgeu i upisao se u strijelca, uz još jednu partiju bez greške.

Antonio Rudiger je doveo favorizovani Chelsea u vodstvo spektakularnim golom u 48. minuti. Činilo se tada da Chelsea korača ka očekivanoj pobjedi.

Međutim, preokret za samo šest minuta. Vitaly Janelt je postigao dva gola, uz jedan Christiana Eriksena. Do kraja utakmice je Yoane Wissa postavio konačnih 1:4.

Fudbaleri Manchester Cityja vratili su se na čelo tabele pobjedom nad Burnleyem rezultatom 2:0 na gostovanju.

Liverpool je u terminu ranije preuzeo vodeću poziciju u Premier ligi, ali se City rutinskim trijumfom vratio na mjesto koje planira držati do samog kraja.

Oba pogotka vidjeli smo u prvom dijelu. Već u petoj minuti Kevin de Bruyne pogađa za Građane, a konačnih 0:2 postavio je Ilkay Gundogan u 25.

U derbiju omraženih rivala Wolverhampton je rezultatom 2:1 slavio protiv Aston Ville, dok su Leeds i Southampton remizirali rezultatom 1:1. Brighton nije uspio opravdati ulogu favorita i savladati Norwich, a završeno je bez golova.