City rutinski slavio u gradskom derbiju i produžio agoniju Uniteda

Fudbaleri Manchester Cityja su rutinski savladali United u gradskom derbiju rezultatom 2:0 na Old Traffordu u susretu 11. kola engleskog Premiershipa.

City je napao od prve minute protiv Uniteda koji je u početnoj postavi imao čak sedam defanzivaca, a u 7. minuti Građani su poveli. Joao Cancelo je ubacio loptu, a loptu je u svoju mrežu proveo nespretni Eric Bailly.

Potom je do kraja poluvremena u centru pažnje bio David De Gea. Najprije je briljirao u 29. i 35. minuti kada je na čudesan način zaustavio udarce Gabriela Jesusa i Kevina De Bruynea, no potom je napravio veliki kiks u 45. minuti.

Cancelo je ubacio loptu, Luke Shaw je u potpunosti zaboravio na Bernarda Silvu na drugoj stativi, Portugalac je slabo šutirao, no De Gra je nespretno reagovao i dopustio da lopta uđe u gol.

U drugom poluvremenu City je “povukao ručnu”, te je mirno privodio utakmicu kraju. United je ozbiljno zaprijetio nakon sat vremena igre kada se u šansi našao Mason Greenwood, no šutirao je iz daljine pored gola.

Najbolju priliku za treći pogodak City je imao u 82. minuti kada je Phil Foden ušao u kazneni prostor i šutirao s lijeve strane, De Gea je bio savladan, ali je lopta okrznula stativu i završila u gol-autu.

O tome kako je igrao United dovoljno govori podatak da su igrači Crvenih đavola imali loptu u posjedu samo 31 posto vremena, nisu izveli nijedan korner, te su jedini udarac u okvir gola imali van kaznenog prostora.

Rezultat i strijelci: Manchester United – Manchester City 0:2 (Bailly autogol 7′, Silva 45′)