De Bruyne magičnim pogotkom donio trijumf Cityju u derbiju protiv nemoćnog Chelseaja

Nogometaši Manchester Cityja i drugi put ove sezone nadigrali su Chelsea u velikom derbiju i slavili su rezultatom 1:0 nakon čega imaju čak 13 poena prednosti na vrhu tabele.

City gazi ka novoj tituli prvaka Engleske i djeluje da je posao blizu “završetka”. Građani su danas došli do 12. vezane pobjede u Premier ligi.

Od samog starta Chelsea je igrao prilično defanzivno i Thomas Tuchel je tražio od svoje ekipe da zatvori prilaze golu. Takva igra donijela je 0:0 na poluvremenu iako je City imao dvije dobre prilike.

John Stones bio je blizu gola u 14. minuti, ali je Kepa Arrizabalaga dobro intervenisao, da bi u završnici prvog dijela Jack Grealish propustio veliku šansu. Ponovo je španski golman bio odličan.

Na otvaranju nastavka veliku šansu je propustio Romelu Lukaku. Belgijancu je šut iz blizine odbranio Ederson.

Napadi Cityja su postali sve opasniji kako se meč bližio kraju, a u 70. minuti vidjeli smo novu magiju Kevina De Bruynea. “Motor” Građana je od centra krenuo s loptom, lako se oslobodio Kantea i ostalih čuvara i s distance uputio fantastičan udarac koji je odsjeo iza leđa nemoćnog Kepe.

Do kraja utakmice igralo se baš onako kako je City želio. Chelsea se nešto više otvorio, ali bez ikakve prijetnje po gol domaćina.

Ostalo je 1:0 tako da Manchester City ima 13 bodova više od Chelseaja i 14 u odnosu na Liverpool koji ima i dvije utakmice manje.