Dinamo u Ligi šampiona

Fudbaleri Dinama iz Zagreba plasirali su se u Ligu šampiona pobedom nad norveškim Bodo/Glimtom u samoj završnici produžetaka (4:1).

Bodo/Glimt je u prvom meču pobedio sa 1:0, a sa istom razlikom vodio je Dinamo posle 90 minuta u Zagrebu (2:1).

Sve je praktično bilo spremno za jedanaesterce, a onda je iskusni Josip Drmić bacio Zagreb u trans i u 117. minutu odveo Dinamo u Ligu šampiona.

Dinamov pohod ka Ligi šampiona počeo je bajno, pošto je poveo već u 4. minutu utakmice.

Oršić je primio loptu duboko u kaznenom, lepo zalomio, imao i malo sreće, a onda postigao gol.

2:0 je bilo već u 35. minutu a strelac je bio Bruno Petković – i to kako.

Primo je loptu na penalu, namestio se, a onda popularnim “makazicama” postigao jedan od najlepši golova ove sezone.

Imao je Dinamo i rezultat i više od igre u prvih 45 minuta, otprilike baš kao i Crvena zvezda veče ranije, ali u drugom poluvremenu nije bio na visini zadatka.

Norvežani su stvarali priliku za prilikom i gol je visio u vazduhu, a konačno je pao u 70. minutu.

Gronbek je iskoristio nespretnost zadnje linije Zagrepčana, a onda i pomalo traljavim udarcem uspeo da matira Livakovića, koji je morao bolje da odreaguje.

Većih prilika do isteka regularnog toka nije bilo, a scenario je bio isti i u oba produžetka, sve do 117. minuta.

Posle jednog propusta gostiju Drmić je došao do lopte, kombinovao oko sebe, gledao šta da uradi pošto je golman bio daleko od gol-linije, a onda dao gol za trans na “Maksimiru”.

To je goste bacilo u nokdaun, te su morali pod hitno u napad.

Zbog toga se otvorila velika kontra koju je povkao Drmić, u poslednjoj sekundi je loptu poslao pored golmana Bodo/Glimta, a onda ju je Bočkaj smestio u praznu mrežu.