Đirona ispustila prvo mesto LaLige

Fudbaleri Đirone i Atletik Bilbaa remizirali su rezultatom 1:1 (0:0) u poslednjoj utakmici 14. kola španske LaLige.

Na taj način Real Madrid je novi lider španskog šampionata, a Đirona, iako sa istim brojem bodova, zbog slabije gol-razlike je na drugom mestu.

A moglo je lako da bude obrnuto, posebno nakon što je Viktor Cigankov doveo Katalonce u prednost.

Igrao se 55. minut kada je Ukrajinac na drugoj stativi dočekao pas sa leve strane i veoma efektno pogodio bliži ugao Unai Simona.

Bio je to njegov treći gol u sezoni, ali je njegov doprinos igri Đirone nemerljiv u tom statističkom parametru.

Ali, navijači na stadionu “Montilivi” bili su razočarani 12 minuta kasnije kada je Injaki Vilijams prošao kroz sredinu i doneo izjednačenje Bilbau.

U narednom periodu meča gosti su imali više od igre i mogli do potpunog preokreta, ali nisu uspeli.

Osvojili su bod kojim su došli do ukupno 25 i deobe pete pozicije sa Real Sosijedadom.