Sport

Donaruma heroj finala na Vembliju,”skinuo” tri penala, Italija šampion Evrope

Italija je šampion Evrope. Nakon remija 1:1 poslije produžetaka Italijani su bili bolji od Engleza u izvođenju penala i pobijedili su sa 3:2.

Engleska je došla do vođstva najbržim golom na evropskim prvenstvima, nakon samo jedan minuta i 56 sekundi. Sjajan kontranapad izveli su domaći fudbaleri, Kejn je povukao loptu, dodao do Tripijea, koji je primio loptu na desnoj strani, uputio idealan centaršut u sredinu, a fudbaler Engleske uhvatio loptu u vazduhu i poslao je u donji lijevi ugao.

Ovo je bio rezultat nakon prvih 45 minuta, Italijani su izjednačili u 67. minuti. Kjelini je šutirao glavom nakon kornera, pogodio stativu, a Bonući se našao na pravom mjestu i poslao loptu u mrežu. Pokušavali su i jedni i drugi, ali golova nije bilo do kraja 90. minuta, a ni u dva produžetka koja su uslijedila.

Viber

Penali:

Italija – Engleska

Prva serija

1:0 Berardi, pogađa, lopta u jednu stranu Pikford u drugu.

1:1 Kejn pogađa malu mrežicu, Donaruma je pročitao stranu, ali nije mogao da dohvati loptu.