Dva gola Lila za pobjedu nad Nantom

Fudbaleri Lila ostvarili su prvu pobedu ove sezone.

Oni su u susretu drugog kola francuske Lige 1 pred svojim navijačima pobedili Nant sa 2:0 (0:0).

Dugo se čekalo na gol iako je bilo prilika na obe strane, naročito u prvom delu.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu imao je napadač Lila Džonatan Dejvid kada je u 43. minutu pogodio prečku.

Ipak, ono što nije uspeo tada, jeste u 66. minutu kada je postignut gol odluke.

Posle prodora sa desne strane i gužve koja je nastala pred golom Nanta, Dejvid je bio najsnalažljiviji i posle odbitka poslao loptu u mrežu.

Lil je u 79. minutu ostao sa desetoricom zbog isključenja Aleksandra, a tri minuta kasnije Nant je preko Stredera Apuaha postigao gol, ali ga je VAR poništio zbog ofsajda.

Pritužbu je VAR imao je i Lil kojem je u 86. minutu prvo dosuđen penal, da bi ga VAR potom poništio, na opšte zaprepašćenje svih u taboru domaćina.

Domaćin je u četvrtom minutu nadoknade ipak uspeo da potvrdin pobedu, a strelac je Bio Alžirac Adam Unas.