Fiorentina nakon produžetaka otišla u finale Lige konfederacija

Fudbaleri Fiorentine igraće u finalu Lige konferencija, pošto su u revanš meču kao gosti pobedili Bazel 3:1 (1:1) posle produžetaka.

Italijanski tim nadoknadio je zaostatak iz prvog meča, a do finala došao je ukupnim rezultatom 3:4 i tako 7. juna u Pragu zakazao borbu za trofej sa Vest Hemom, koji je eliminisao AZ Alkmar.

Ekipa iz Firence do prednosti je došla u 36. minutu, kada je Gonsales matirao golmana domaće ekipe.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, a samo 10 minuta igre u drugom poluvremenu bilo je dovoljno da Bazel izjednači, jer je u 55. minutu precizan bio Amaduni.

Mreže su mirovale sve do 72. minuta, kada je još jednom Gonsales doveo svoj tim u prednost. Od tog trenutka, usledila je ofanziva Fiorentine, koja je na sve načine želela da reši meč bez odlaska u produžetke.

Najbolju šansu za takav rasplet imao je srpski reprezentativac Nikola Milenković u 82. minutu. Šutirao je glavom, lopta se odbila od zemlje, ali je na kraju golman Bazela odbranio.

Do kraja regularnog dela meča golova nije bilo, kada je bilo gotovo izvesno da će i produžeci takođe proći bez pogodaka i da će sve biti rešeno sa penala, pobrinuo se Antonin Barak u devetom minutu nadoknade drugog produžetka. Nadoknada drugog produžetka usledila je jer je prethodno navijaču na tribinama pozlilo, pa je zbog toga viđen višeminutni prekid.

Na loptu koju je ka petercu uputio Luka Jović, natrčao je češki fudbaler i udarcem u donji levi ugao savladao je golmana Bazela, za veliko slavlje svog tima.

Srpski reprezentativac Jović već u sledećem napadu imao je priliku da potvrdi trijumf Fiorentine, ali je udarac napadača “viole” završio na desnoj stativi.

Na kraju, Nikola Milenković i Luka Jović boriće se za trofej, u prvom finalu za Fiorentinu od 1990. godine.