Italija bolja od Mađarske, BiH slavila na “Bilinom polju”

Fudbaleri Italije upisali su prvu pobedu u Ligi nacija, pošto su u 2. kolu nadigrali Mađarsku rezultatom 2:1 (2:0).

Sve je u korist “azura” bilo rešeno u prvih 45 minuta utakmice na stadionu “Dino Manuci” u Ćezeni. Tada su domaći postigli dva pogotka u razmaku od 15 minuta.

Prvi je mrežu zatresao Nikolo Barela u 30. minutu, a tik pred odlazak na odmor vođstvo je potvrdio Lorenco Pelegrini.

Mađari su do pogotka nade stigli u 61. minutu autogolom Đanluke Mančinija, ali to je bio samo utešni gol za naše severne susede.

Italijani su do kraja u svom stilu “zatvorili” utakmicu i preuzeli prvo mesto na tabeli grupe 3 “A” divizije.

Bosna i Hercegovina je na “Bilinom polju” bila bolja od Rumunije za jedan gol – 1:0 (0:0).

Trenutak odluke viđen je u 68. minutu kada je gol za domaće postigao Smail Prevljak.

BiH je sada na deobi prvog mesta sa Finskom.

Najubedljiviju pobedu u dosadašnjem toku Lige nacija upisala je Turska, i to u gostima Litvaniji koju je deklasirala rezultatom 6:0 (2:0).

Po dva puta strelci su bili Sinik i Dursun, a jednom su mrežu tresli Akgun i Dervisoglu.

U istoj grupi 1 “C” divizije Luksemburg je slavio na Farskim ostrvima golom Rodrifesa iz penala u 74. minutu.