Jokić blistao – Denver poražen

Košarkaši Denver Nagetsa poraženi su od Minesota Timbervulvsa rezultatom 130:115.

Nikola Jokić nije mogao sam, ubacio je 21 poen uz 16 skokova i 8 asistencija u porazu Nagetsa od Timbervulvsa u noći između utorka i srede.

Ovo je bio prvi poraz Denvera posle pet uzastopnih pobeda, a treba napomenuti da je Jokić ovih dana imao problema sa stopalom i da je bio neizvestan za ovaj meč, a ipak je igrao.Takođe, Majkl Meloun je odlučio da je najbolje da Jokić presedi četvrtu četvrtinu, pošto je pitanje pobednika već bilo rešeno i nije bilo potrebe da se rizikuje povreda srpskog centra.

Možda aktuelni MVP nije došao do 71. tripl-dabla, ali jednostavno nije mogao bez adekvatne podrške saigrača, jer sem njega gotovo niko nije bio raspoložen za igru.

Denver je bio samo sparing partner u ovom meču, ali u prvoj četvrtini tako nije izgledalo. Bivši igrač Denvera Džered Vanderbilt, imao je solidno veče i to nagovestio već u prvom kvartalu, a već tada je odlično zaigrao Karl Entoni Tauns.

Timbervulvsi su prvu četvrtinu dobili rezultatom 30:28, a navijači Nagetsa pomislili su da je moguće doći do preokreta, ali je Torijan Prins pogađao u serijama i za tren oka se stvorila dvocifrena razlika, pa se na poluvreme otišlo sa 69:51 u korist Minesote.

U trećoj četvrtini se stvari nisu puno poboljšale, Jokić je vezao 7 poena u prvih četiri napada, ali domaćin zahvaljujući Taunsu i drugovima stiže i do 90:62, pa je Jokić završio četvrtinu i ostao na klupi.

Do kraja susreta su Timbervulvsi kruzirali do nove pobede, a konačni rezultat je bio 130:115.

Nikola Jokić je ubacio 21 poen uz 16 skokova i 8 asistencija, ali i 5 izgubljenih lopti i 1 ukradenu. Sledeći najefikasniji u Denveru je bio Barton sa 13 poena, toliko je postigao i Moris, dok su Džef i Džamajkl Grin imali po 12, a Rid 10 poena.

U pobedničkom timu, 24 poena, 10 skokova i 7 asistencija uz 1 izgubljenu loptu i 2 ukradene je bio učinak Karla Entonija Taunsa, 23 uz 9 skokova Torijana Prinsa, 18 je ubacio Vanderbilt, po 12 Rid i Bizli, 11 Beverli i 10 Pauel.