Kraj za Srbiju na ATP kupu

Srpski teniser Filip Krajinović poražen je u prvom meču duela između Srbije i Španije od Pabla Karenja Buste sa 2:0, po setovima 6:3, 6:4, te je tako srpska reprezentacija ostala bez teoretske šanse da se plasira u polufinale ATP kupa.

Srbija je ispred sebe imala skoro nemoguć zadatak, srpski teniseri morali su da slave protiv Španije sa 3:0, od čega bi minimum dva meča morala da budu riješena rezultatom 2:0.

Krajinović je pružio sasvim solidan otpor, međutim, daleko je to bilo od ozbiljnije prilike da ugrozi sjajnog Španca koji je za čak 30 mjesta bolje rangiran na ATP listi od srpskog predstavnika, što se vidjelo i na početku samog meča.

Već u drugom gemu prvog seta, Karenjo-Busta je napravio brejk i time poljuljao snove Srbije da se plasira u narednu fazu. Krajinović je smogao snage, vratio je brejk i smanjio na 3:2.

Nastavak prvog seta je donio veliku borbu na obje strane, ipak, kada su već svi pomislili da bi Krajinović mogao do iznenađenja, Karenjo Busta je načinio novi brejk, otišao je na 5:3, potom je svojim servisom obezbijedio i prvi set – 6:3.