Sport

Liverpol s igračem manje preokrnuo protiv Njukastla

U sjajnom meču 3. kola engleskog Premiershipa fudbaleri Liverpoola su, unatoč igraču manje, nakon preokreta pobijedili Newcastle rezultatom 2:1 i to zahvaljujući golovima koje su postigli u finišu meča.

Nakon prvih 15 minuta, u kojima nismo vidjeli previše uzbuđenja, prvi je prijetio Joelinton, ali mu je Alisson odbranio, da bi odmah na drugoj strani, tačnije u 17. minuti, Diaz propustio šansu za Liverpool.

Igrala se 25. minuta kada smo vidjeli prvi gol. Alexander-Arnold je loše reagovao, Gordon je istrčao sam ispred golmana Liverpoola, a onda ga preciznim udarcem savladao i donio veliko slavlje gostujućim igračima. Samo tri minute nakon toga, Liverpool je ostao i s igračem manje.

Van Dijk kao posljednji igrač u odbrani ruši Isaka, sudija je igraču Liverpoola pokazao direktan crveni karton, a do poluvremena, Newcastle je imao nekoliko sjajnih šansi, no golman Alisson ih je spasio. Na poluvrijeme se otišlo s vodstvom popularnih Svraka.

I u drugom poluvremenu je Newcastle bio bolji tim, a najbolju šansu da riješi pitanje pobjednika imao je Almiron u 76. minuti kada je nakon sjajnog soloprodora pogodio stativu. I ubrzo nakon toga, uslijedila je kazna.

Rezervista Nunez sjajnim udarcem s desne strane pogađa za 1:1 i unatoč igraču manje, svom timu donosi izjednačenje. I da to ne bude sve, Nunez u sudijskoj nadoknadi još jednom bježi odbrani Newcastlea i pogađa za 2:1 te svom timu donosi veliki preokret i pobjedu.

Nakon ovog kola, Liverpool je na četvrtoj poziciji na tabeli sa sedam osvojenih bodova, dok je Newcastle na 13. poziciji s tri osvojena boda. U narednom meču, Liverpool će igrati protiv Aston Ville na svom stadionu, a Newcastle protiv Brightona u gostima.