Liverpool prosuo bodove protiv Tottenhama i udaljio se od titule prvaka

Fudbaleri Liverpoola i Tottenhama remizirali su 1:1 u derbi susretu 35. kola engleskog Premiershipa. Ovaj rezultat ne odgovara nijednoj ekipi, jer su se udaljili od svojih konačnih ciljeva na kraju sezone.

Redsi su se ovim bodom izjednačili na tabeli sa liderom Manchester Cityem, ali Građani imaju susret manje i jasno je da će teško propustiti veliku priliku da osiguraju titulu u preostala tri kola.

Tottenham je, s druge strane, ostao bod iza Arsenala koji ima i susret manje na svom kontu uoči njihovog međusobnog duela narednog vikenda.

Sam početak utakmice dao je nagovijestiti da će Tottenham biti itekako opasan, jer su igrali pametno i strpljivo, čekajući svoje šanse iz brze tranzicije.

Gosti su prvi prijetili preko Bentancura, a Liverpool je uzvratio preko Diaza, ali nedovoljno dobro za promjenu rezultata. Ipak, finiš prvog dijela donio je velika uzbuđenja.

U 39. minuti nakon kornera Van Dijk je sjajno skočio i glavom je pogodio prečku, a samo četiri minute kasnije na drugoj strani sjajno je sa 20-ak metara šutirao Hojbjerg, ali je stativa spasila Redse.

Uvodne minute drugog dijela donijele su silovit pritisak domaćih, ali onda je uslijedio šok. U 56. minuti Kane je velemajstorski primio loptu i nesebično je proslijedio do Sessegnona, koji je odigrao povratno loptu za Sona, a Korejancu nije bilo teško da iz blizine matira Alissona za 1:0.

Liverpool se nije predavao, napadao je u talasima, a do izjednačenja su stigli u 76. minuti. Diaz je šutirao sa 20-ak metara, a lopta je na putu do gola pogodila Bentancura i završila je u mreži za 1:1.

Do kraja se rezultat nije mijenjao uprkos napadima Redsa i derbi na Anfieldu je okončan bez pobjednika.

Liverpool će u narednom kolu gostovati Aston Villi, dok će Tottenham u direktnom sudaru za četvrto mjesto dočekati ljutog gradskog rivala Arsenal.