Liverpul rastužio Amsterdam, Napoli ispisao istoriju

Fudbaleri Liverpula savladali su Ajaks u Amsterdamu (3:0) i tako matematički obezbedili plasman u osminu finala Lige šampiona.

Izabranici Jirgena Klopa su lako slavili u petom kolu grupe A i stigli do 12. boda u elitnom takmičenju.

Da “kopljanici”, koje je kao kapiten predvodio Dušan Tadić, ostanu na tri osvojena boda, pobrinuli su se Mohamed Salah u 42, Darvin Njunjes u 49, te Harvi Eliton u 52. minutu.

Aktuelni vicešampioni Evrope su otpor Ajaksa slomili u finišu prvog dela, kada je Salah iskoristio sjajnu asistenciju spoljnom Džordana Hendersona.

U 44. minutu Darvis Njunjes je promašio nepromašivo i iz neposredne blizine pogodio stativu.

Ispravio se u nastavku, u 49. minutu, kada je posle kornera glavom uz pomoć stative postigao gol.

Konačan rezultat postavio je Harvi Eliot u 52. minutu, posle odlične asistencije Salaha, koji je probio odbranu holandskog tima.

U okviru iste grupe, Napoli je ostao maksimalan posle pobede nad Glazgov Rendžersom rezultatom 3:0.

Ovaj tim Lučana Spaletija je ispisao klupsku istoriju, pošto je stigao do 12. uzastopnog trijumfa u svim takmičenjima.

Na taj način, oboren je rekord, koji je 1986. postavila ekipa, koju je predvodio Dijego Armando Maradona.

Trijumf nad škotskim timom u ranoj fazi najavio je Đovani Simeone. Najpre je u 11. minutu pogodio na asistenciju Di Lorenca, da bi pet minuta kasnije dao gol posle dodavanja Ruija.

Ubrzo je Ndombele pogodio prečku gostiju, Simeone je u nastavku imao još dve šanse, ali je konačan rezultat u 80. minutu postavio Leo Ostigard, glavom posle kornera koji je itveo Raspadori.

Napoli je stigao nadomak prvog mesta u grupi, a da bi na toj poziciji ostali, potrebno je samo da ne izgube sa četiri gola razlike od Liverpula u poslednjem kolu.

Rendžers je poslednji bez bodova i plasman u Ligu Evrope moguć je samo u slučaju da pobedi Ajaks u Glazgovu sa pet golova razlike.